Faqja Kryesore Anglisht Gjuhėt e Tjera.

ZBULESA HYJNORE: Njė adresė qė pėrcjell dėshmitė e shumė njerėzve tė cilėt janė takuar ballė pėr ballė me Jezus Krishtin dhe mesazhet e rėndėsishme qė ata kanė marrė.

 

Prepare to meet your God, 23 Horas MuertaPėrgatitu tė takosh
 Zotin tėnd!

Mbretėria e Qiellit & e Ferrit, dhe Rikthimi i KRISHTIT nga Angelica Zambrano.

Anxhelikės iu treguan Mbretėria e Qiellit dhe e ferrit dhe Rikthimi i Krishtit. Ajo pa Jezusin duke qarė pėr shpirtrat e humbur, njė botė qė e ka mohuar Atė, njė Kishė e vakėt qė ėshtė e papėrgatitur pėr kthimin e tij , dhe njė industri argėtimi qė i tėrheq fėmijėt drejt satanit. Anxhelika pa se si Mbretėria e Qiejve ėshtė e pėrgatitur, njė vend i lavdishėm i paimagjinueshėm, ku asnjė e keqe nuk ekziston. Megjithatė Jezusi do tė kthehet VETĖM pėr njerėz tė shenjtė dhe shumė tė krishterė NUK do tė jenė gati atė ditė e do tė lihen pas nė njė botė qė do tė copėtohet.  doc

 


Nė udhėtimin e saj tė dytė, Anxhelikės iu tregua gjykimi ndaj tė krishterėve qė vjedhin prej Perėndisė nė tė dhjetat dhe ofertat, gjykimi ndaj murgeshave idhujtare dhe fėmijėve rebelė, Libri i Jetės sė Qengjit dhe shumė mė tepėr. “Thuaju njerėzve tė Mi qė ardhja ime ėshtė e afėrt, vetėm tė shenjtėt do tė mė shohin.”   doc

 
The Judgment Day & Return of Jesus
Njė vegim i rikthimit tė Jezusit dhe Ditės sė Gjykimit, nga njė
vajzė e vogėl aziatike e quajtur Sarang.  Kjo ėshtė njė intervistė me Sarang dhe nėnėn e saj, nė lidhje me atė qė ajo pa. Janė pėrfshirė edhe pikturat qė ajo vizatoi.
doc
 

      Pėrgatituni pėr kthimin e Zotit
                   nga Bernada Fernandez.
  
Motėr Bernarda Fernandez pati dy udhėtime nė Parajsė dhe nė Ferr me Jezusin. Asaj iu treguan shpėrblimet qiellore tė pėrgatitura pėr besimtarėt, Rrėmbimi, Gostia e Madhe dhe kurorat e jetės. Ajo pa gjithashtu gjendjen e Kishės, gjykimet e ardhshme dhe shpirtrat e humbur nė Ferr. doc

 
Ricardo Cid8 orė nė Parajsė
nga Ricardo Cid
Zoti zbuloi se shumė njerėz, pėrfshirė pastorė & kisha tė tėra, do tė lihen pas nė kohėn e rrėmbimit. Ky ėshtė njė paralajmėrim pėr njerėzit dhe pėr pastorėt qė nuk u mėsojnė tė tjerėve shenjtėrimin. Pa shenjtėrim askush nuk do ta shohė Zotin. doc
 
Damka e Bishės 666 Paralajmėrim

Ajo ēfarė duhet tė dinė tė gjithė. Ēfarė thotė Bibla rreth damkės dhe cili ėshtė ēmimi i marrjes sė saj? doc
 
The Passion of the ChristPassion of the Christ
 
 

Translators NeededHTML Bible   HTML Bible            The Jesus Film  The Jesus Film

Gospel Go    God's StoryWMV Gospel Tracks Gospel Tracks  Christian Answers  4 Spiritual Laws

 
Locations of Site Visitors